Seçim arifesinde Burdur ortamı tozduman

Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün seçimin arifesinde ilçe ve köy gezilerine başlaması, son olarak dün (5 Mayıs 2015 günü) Bucak gezisinde CHP’yi ve milletvekili Ramazan Kerim Özkan’ı dışlamaları bardağı taşırdı. Önce CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten Vali Kürklü’yü soru yağmuruna tutan twitter’ları geldi. Ardından Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun AKP yatırımları ve TOKİ zemininde twitter’ı izledi. İşin içine TOKİ girince Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz salvoya başladı. Ve en nihayet CHP İl Başkanı Ali Özdemir Ayten’i arkalayan bir savunma bombası attı. Kısacası seçim arifesinde Vali Kürklü üzerinden Burdur ortamı toz duman.

Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün seçimin arifesinde ilçe ve köy gezilerine başlaması, son olarak dün (5 Mayıs 2015 günü) Bucak gezisinde CHP’yi ve milletvekili Ramazan Kerim Özkan’ı dışlamaları bardağı taşırdı. Önce CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten Vali Kürklü’yü soru yağmuruna tutan twitter’ları geldi. CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten’den sosyal medya hesabı üzerinden Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye yönelik açıklamalarından sonra alevlenen tartışmada Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu AKP yatırımları ve TOKİ zemininde açıklama yaparak eleştirileri kınadığını belirtti.

Ardından Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun AKP yatırımları ve TOKİ zemininde twitter’ı izledi. İşin içine TOKİ girince Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz salvoya başladı. Ve en nihayet CHP İl Başkanı Ali Özdemir Ayten’i arkalayan bir savunma bombası attı. Kısacası seçim arifesinde Vali Kürklü üzerinden Burdur ortamı toz duman

CHP BURDUR İL BAŞKANI ALİ ÖZDEMİR’DEN BAŞKAN SÜLEYMAN MUTLU’YA!

“Merkez İlçe Başkanımız, eşit şartlar altında girilmesi gereken süreçte hassasiyeti yeterince göstermeyen mülki idareye tepkisini ortaya koymuştur. Partimiz Milletvekili çağrılmayarak toplantının amacı ortaya net bir şekilde çıkmıştır. Kınanacak birileri varsa Devlet’in Valisini, Hükümet’in Valisi konumuna sokmaya çalışanlardır. Mülki idareyi siyasi baskı altına alarak, Merkez İlçe Başkanımızı kınadığını açıklayan Bucak Belediye Başkanı’nı edebe ve haddini bilmeye davet ediyoruz. Merkez İlçe Başkanımıza karşı yapılan bu tür çirkin kelimeleri aynen şahsına iade ediyor, bir sonraki vereceğimiz cevabın daha da sert olacağını beyan ediyoruz.”

BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ’DEN BAŞKAN SÜLEYMAN MUTLU’YA!

”Bak biz söz verdik rozetimizi çıkarttık. Tüm halka hizmet için gayret gösteriyoruz. Sevgili başkan, Ramazan Kerim ya da Hami Bey bu ilin milletvekili değiller mi? Sanki tesadüf gibi göstermeye çalıştığın organizasyonda “TOKİ” anlatıyorsun !!! Sıradan bakıyorsun; Ya milletvekili ya aday adayı İl Genel Meclis Başkanı! Neden başka bir parti temsilcisi yok? Başkan gel biz kendi işimize bakalım gerçi; Abin seçimi Burdur’da kaybedince ant içmiş “bundan sonra her şeyi Bucak’a yapacağım” diye. Daha Burdur Belediyesi’ni bir kez teşrif ettiler o da hayırlı olsuna! Herkes kendi işine baksın.Bak ben Belediye Başkanlığı yapmaya gayret ediyorum hem de tüm zorluklara rağmen!”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN MUTLU’DAN BAŞKAN ALİ ORKUN ERCENGİZ’E!

”Siyasi parti temsilcileri davet edilmelerine rağmen hiç biriside katılmadı. Toki ve kentsel dönüşüm bizim için oldukça önemli bende böyle bir toplantıda Bucak Belediye Başkanı olarak muhtarlarımıza bilgi verdim. Sayın vekilim Bayram Özçelik’in Burdur için daha Çarşamba günü Şeker Fabrikasındaki 11 Dönüm arazi üzerine 3000 Kişilik 1 adet salon 2 adet antreman salonu olmak üzere 3 adet salon için ihaleye çıkıldı. Ayrıca sentetik yüzeyli çim saha için 600.000 TL tenis kortlarına soyunma odası için 118.000 TL, MAKÜ Bahçesine tenis kortu yapılması için 146.000 TL ödenek ayrılmasına vesile olmuştur. Eğer dediğin gibi yemin etmiş olsaydı bunların yapılması için çaba göstermezdi.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir