Seçim sonuçları hazmedilmeli, halka hakaret edilmemelidir

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik yazılı bir açıklama yaparak 7 Haziran Milletvekili Genel seçimleri sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Keyik, seçimlerin barış içinde ve demokratik olgunluk içinde geçtiğini, bu gerçeğin milletimizin demokratik olgunluğunun tezahürü olduğunu belirtti.

Yazılı bir açıklama yaparak 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını değerlendiren Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, seçimlerin barış içinde ve demokratik olgunluk içinde geçtiğini, bu gerçeğin milletimizin demokratik olgunluğunun tezahürü olduğunu belirtti.

Başkan Keyik şu görüşleri ileri sürdü:

“Seçim sandıkları, demokrasimizin önemli göstergesi ve Devletimize yön göstericidir. 7 Haziran seçimleri, barış ve demokratik olgunluk içerisinde geçti. Bu, Milletimizin demokratik olgunluğunun göstergesidir. Seçim sonuçları, çok anlamlı sonuçlar vermiş ve önemli dersler çıkarılması gereken uyarılar ortaya koymuştur.

“Türk seçmeni, geçmiş dönemlerde özellikle istikrar adına ortaya koyduğu, tek başına güçlü hükümetler tercihini üç dönem sonra değiştirerek, tek başına hükümet izni vermedi. Yeni oluşan Meclis ile iki-üç partili koalisyonlar veya dışardan destekli bir azınlık hükümeti kurulabileceği görülmektedir. Oda yönetimi olarak, biz her durumda, Burdur’un sorunlarının çözümü için, yeni seçilen milletvekillerimiz ve kurulacak hükümetle en verimli şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

“Şunu da vurgulamalıyım ki; halkın demokratik tercihinden, hoşuna giden/gitmeyen razı olmalı ve halka hakaret etmemelidir. Sonuçların, Ülkemize ve Burdur’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir