Şehidin adı, caddede yaşayacak

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ismi çocukluğunun geçtiği caddeye verildi.

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk şehit düşmüştü. Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün adının, babasının işyerinin olduğu ve çocukluğunun geçtiği Özgür Mahallesi’ndeki Tabakhaneler Caddesine verilmesi kararlaştırıldı. Burdur Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen Eylül ayı toplantısında Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün adının Özgür Mahallesi’nde bulunan caddeye verilmesi görüşüldü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ismi çocukluğunun geçtiği caddeye verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Meclise Başkanlık yapan Başkan Ercengiz, “son günlerde adeta hortlayan terör, Burdur’dan da bir evladımızı aramızdan aldı. Bu vatanı kanları, canları pahasına koruyan güvenlik güçlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ismini ebedileştirmek adına bir caddemize ismini verdik. Rahmetli babasının dükkânının bulunduğu ve belki de Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün çocukluğunun geçtiği cadde olması açısından da anlamlı olacağını düşündük. Gönlümüzden geçen ülkemizdeki kaos ortamının bir an evvel bitirilerek, tekrar sükunet içerisinde ülkemizde yaşayabilmek” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir