Şehidin yürekleri dağlayan vasiyeti ortaya çıktı

Afrin’de 7 Şubat 2018 tarihinde teröristlerin saldırında şehit düşen ve Karabük’te on binlerce vatandaş tarafından son yolculuğuna uğurlanan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın silah arkadaşına bıraktığı 10 Ocak 2018 tarihli vasiyet yürekleri dağladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nin) ABD emperyalizmi ve onun kara kuvveti YPG/PKK terör örgütüne karşı Suriye/ Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nın 19’uncu gününde teröristlerin hain ve kalleş saldırısı sonucu şehit olan, cenazesi Karabük’te toprağa verilen 22 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın yazıp arkadaşlarına verdiği ağlatan vasiyeti ortaya çıktı.

Ülke adlı (yerel haberler) sitesinde yayınlanan bir habere göre, geçen perşembe günü Karabük’te on binlerin katıldığı cenaze töreninin ardından Safranbolu şehir mezarlığındaki şehitlikte toprağa verilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın yazdığı mektup yürekleri dağladı.

İşte o vasiyet:

”Kardeşim senden ricamdır, bana bir şey olana kadar sende saklı kalsın. Kardeşim bu savaş haç ile hilalin, imanla inkârın, hak ile batılın, küfür ve tevhidin savaşıdır. O yüzden anneme, babama, kardeşime, Nur’a söyleyin üzülmesinler kesinlikle, hayatlarının geri kalanını rahat geçirsinler. Anneme o istediği evi alsınlar. Dua etsin arada bir. Üzülmekle hayatını bitirmesin. Babam da Beyza da haklarını helal etsin, üzülmesinler. Nur’a söyleyin ben ona doyamadım. Ama eğer gidersem hakkını helal etsin. Üzülmesin, öbür tarafta birbirimize kavuşacağız inşallah. Beraber planladığımız gezilecek yerleri gezsin, benim yasımı tutmakla ömür geçirmesin. Aileme iyi baksın. Beni Safranbolu’ya gömsünler kardeşim. Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10’unu yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı helal edin.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir