Şeker fabrikasını geri alacağız

Burada Uyarıyorum; Sakın ola ki,

Elden Çıkarmayasınız; İşçi Çıkarmayasınız!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için ülke çapında seçim kampanyasını başlatan ve birkaç gündür Batı Akdeniz turu gerçekleştiren İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Burdur’da konuştu. Şeker işçilerinin,” Şekeri satanı Biz de Satarız” sloganlarına karşılık, şeker fabrikalarını satın alanlara seslenerek, “sakın ola ki elden çıkarmayasınız, işçi çıkarmayasınız; Şeker fabrikalarını geri alacağız” dedi.

Burdur’daki yoğun ilgi Isparta mitingini müteakiben Burdur’a geçen Akşener’in yüzünü güldürdü. Akşener’e Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve eski MB Başkanı Durmuş Yılmaz eşlik etti. Mitingde ön sıralarda bulunan kadınlar, Akşener’e tülbentlerin, alyazmalarını hediye etti.

Konuşmasının büyük bir bölümünde AKP’yi eleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi yönetemez hale getirdiğini, AKP Hükümeti’nin ülkeyi yönetemediğini öne süren Akşener, ekonomi politikalarını topa tuttu.

Akşener konuşurken 5 liraya dayanarak tüm zamanların rekorunu kıran dolar konusunda hükümete yüklenen Akşener, bu iklimde ve OHAL şartlarında, güven ortamının bulunmadığı ortamda yatırımcının gelmeyeceğini de belirtti.

Dövizdeki yükselişe değinen Akşener, “Doların uçması ‘Üst aklın işi’ diyorlar. Madem bu üst akıl doları uçuruyor, kardeşim, tedbir almak için bu üst akıl senin elini mi tutuyor? OHAL’i kaldırmak için üst akıl senin elinden mi tutuyor? Kaldır OHAL’i, birleştir milleti. Sen de sandıktan çıkarsan eyvallah de,, ben de çıkarsam eyvallah diyeyim” diye konuştu.

Konuşması sık sık “Cumhurbaşkanı Akşener”, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganlarıyla kesilen Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı döviz konusunda tedbir almaya davet ederek, “tedbir al, reel sektör için tedbir al. Sabahtan akşama her tarafta dır dır dır, cır cır cır seni gösteriyorlar, bıktık kardeşim. Senden, sinirinden, asabiyetinden, ‘eyt’ yapıp arkasını getirememenden, azarlamandan bıktık. Orduyu tarumar etmenden bıktık. Ekonomiyi düzeltecek şey güvendir. Ekonomiye güven vereceksin. Birazcık konuşma orucuna gir, ekonominin ateşini söndür. Ama yapamayacak, Allah nasip ederse 1 ay sonra biz yapacağız” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir