Şeker işçilerinden Aydınlığa teşekkür

Özelleştirme kapanındaki Burdur Şeker Fabrikası işçileri, özelleştirme çemberini yarmak için ülke çapında olduğu gibi Burdur’da da Şeker İş’in önderliğinde başlattıkları imza kampanyası devam ederken alıp okudukları Aydınlık Gazetesi’nin geniş desteğine teşekkür ettiler.

AKP Hükümeti’nin, Kargil raporu ve ağır bütçe açığı sebebiyle Cumhuriyet’in kalelerinden olan 14 şeker fabrikasının satılması kararına karşı işçiler meydanlardan çekilmiyor. Şeker İş önderliğinde ülke çapında düzenlenen imza kampanyasına Burdur’da da başlandı. Şeker İş üyesi işçiler Cumhuriyet Meydanı’na kurdukları stantta Burdur halkından “Şeker vatandır; Vatan satılmaz” sloganıyla imza topluyorlar. 2 günde 5 bin imza sınırına aşan kampanyaya halkın yoğun ilgisi var.

Aydınlık Gazetesi’nin bugünkü nüshasında tam sayfa Burdur Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine ayırması işçileri çok etkilemiş. Ellerinde Aydınlıklarla teşekkür ettiler.

Aydınlık’a konuşan Şeker İş Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay,  “Cumhuriyet Meydanı’nda imza kampanyamız devam ediyor. Halkın ciddi bir katılımı var. Biz bu katılımdan çok memnunuz” dedi.

Onay şunları söyledi:

“Bu halkın desteği sayesinde inşallah özelleştirmeden geri dönüş sağlanacağı umudu içindeyiz. “Fabrikalar bu sayede üreticiye, nakliyeciye, besiciye hizmet etmeye inşallah devam eder.”

“Bugün şeker fabrikalarının özelleştirilememeleriyle ilgili olarak sayfalarında geniş bir yer ayırmış” diye konuşan Onay, “Biz Aydınlık Gazetesi’ne de teşekkür ediyoruz” dedi.

Her kesimden destek gördüklerinin altını çizen Onay, “inşallah bu baca tütecek” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir