Sokak levhaları yenileniyor

Burdur Belediyesi olarak 35 mahallemizin cadde ve sokak levhalarını yeniliyoruz. Hizmet satın almak yerine atölyelerimizde üreterek 1 milyon 300 bin lira tasarruf sağladık.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı üzerine 35 mahallenin cadde ve sokak levhalarını yenileniyor. Üretimi tamamlanan 7 bin 900 adet levhanın montajı başladı. İhale ile 1 milyon 530 lira yaklaşık maliyeti olan levhalar, Belediye personeli tarafından Belediye’nin atölyelerinde 230 bin liraya mal edildi. Bu sayede 1 milyon 300 bin lira tasarruf sağlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi dışarıdan hizmet satın almak yerine, üretimini yapıyoruz. Kapalı duraklardan Halk Plajı çalışmalarına, Çayboyu düzenlemelerinden yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına kadar Burdur Belediyesi bu çalışmaları kendisi yapıyor. Hizmet satın alma noktasında hep fiyat mukayesesi yapıyoruz. Kaynaklarımızı etkin kullanıyoruz. 35 mahallemizin cadde ve sokak levhalarını yeniliyoruz. 5 personelimizle 7900 adet levhanın üretimini tamamladık. Levhaların montaj çalışmaları sürüyor. Burdur’a yakışan, düzgün bir çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir