Son kulis bombası: Seçimler ertelenebilir!

Aydınlık yazarı ve Ulusal Kanal Alternatif Programının yapımcısı Sabahattin Önkibar, “son kulis bombası”nı açıkladı.

Aydınlık gazetesi yazarlarından ve Ulusal Kanal Alternatif Programının yapımcısı Sabahattin Önkibar, bugünkü (12 Nisan 2018 tarihli) köşe yazısında, “son kulis bombası: İktidar; önümüzdeki süreç içinde yapacağı türlü ataklarla anketlerde yüzde 50’yi aşamazsa savaş ortamındayız denilip seçimleri erteleyebilirmiş” ifadelerini kullandı

Siyasi iktidarın bütün hesaplarının baskın seçim üzerine yapıldığını, MHP ile yangından mal kaçırırcasına ittifakın baskın seçim için yapıldığını, Saadet Partisi’ne baskın seçim için yakarıldığını ve dudak uçuklatacak vaatler verildiğini, BBP’ne basın seçim için kontenjanlar ayrıldığını belirten Sabahattin Önkibar, “televizyonlardan her gün saatlerce canlı yayın bunun için yapıldı. Dahası, Afrin operasyonunun zamanlamasında bile buna dikkat edildi. Keza çiftçiye mazot desteğinden, art arda açılan paketler hep bu gaye içindi” diye yazdı.

Önkibar şöyle devam etti yazısına:

“Ama olmadı ve olmuyor.

“AKP + MHP eşittir yüzde 50 etmiyor.

“Yaptırılan ona yakın araştırmada aynı sonuç var.

“Yüzde 47’yi aşan tek bir anket yok.

“En önemlisi MHP seçmeni ittifaka evet derken Tayyip’e hayır diyor ki, onun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek yüzde 45’lerin bile altında.

“Bu sebeple şimdilik erken seçimde frene bastılar.”

Önkibar yazısını şöyle noktaladı:

“Derken son kulis bombası:

“İktidar; önümüzdeki süreç içinde yapacağı türlü ataklarla anketlerde yüzde 50’yi aşamazsa savaş ortamındayız denilip seçimleri erteleyebilirmiş!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir