Sosyal medyadaki yoğun eleştiri Bucak Belediyesi’ni rahatsız etti

Tarihinde ender rastlanan bir kar yağışına maruz kalan ve doğal olarak karla mücadelede hazırlıksız yakalanarak yetersiz kalan, bu nedenle sosyal medya üzerinden yoğun halk eleştirisine uğrayan Bucak Belediye Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada kendini savundu; kriz masası kurduklarını, etkili kar yağışına karşı etkili bir mücadele sürdüklerini vurguladı. Buna rağmen kimilerinin kamuoyunu yanlış yönlendirmeye, kasıtlı, hakaretamiz ve suç oluşturan paylaşımlar yapıldığını ileri sürdü.

Tarihinde ender rastlanan bir kar yağışıyla sarsılan ve doğal olarak karla mücadelede hazırlıksız yakalanarak yetersiz kalan, bu nedenle sosyal medya üzerinden yoğun halk eleştirisine uğrayan Bucak Belediye Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada kendini savundu; kriz masası kurduklarını, etkili kar yağışına karşı etkili bir mücadele sürdüklerini vurguladı. Buna rağmen kimilerinin kamuoyunu yanlış yönlendirmeye, kasıtlı, hakaretamiz ve suç oluşturan paylaşımlar yapıldığını ileri sürdü.

“Kar yağışının başlamasıyla birlikte Bucak Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kriz Masası koordinesinde, 62 kişilik ekip, 2 greyder, 7 kepçe,7 kamyon, 2 tuzlama aracı, 1 vidanjör olmak üzere 22 araç ve ekipmanla toplam 304 kilometrelik bir yol ağında karla mücadele çalışması gerçekleştirildiği”nin altı çizilen açıklamada, Karayolları 13’ncü Bölge Müdürlüğü’nden de 2 aracın çalışmalara katıldığı belirtildi.

Açıklamada şu görüşler savunuldu:

“Bucak Belediyesine bağlı tüm ekiplerimiz kar yağışının başladığı ilk dakikalardan itibaren 7/24 esası ile çalışmaya başlamış ve 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren 441 saat fazla mesai yapmıştır. Bu çerçevede ilk etapta ana arterleri açık tutmak için yoğun çalışma sarf etmiştir. Bu bağlamda da ana arterlerimizde çok büyük sıkıntılar yaşanmamıştır. Akabinde ara yollar üzerinde çalışmalara başlanmış yol ağının uzunluğu nedeniyle bazı ara mahallere ulaşılamamıştır. Bunun yanında bazı ara sokaklarda park halindeki araçlar nedeniyle iş makineleri giremediğinden yeterli çalışma gerçekleştirilememiştir. Ancak çalışmalarımızda, vatandaşlarımızdan gelen talepleri karşılamaya özen göstererek; hasta, hamile ve engelli vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamaya öncelik verecek bir çalışma ile ekiplerimiz sabahın ilk saatlerine kadar yoğun bir çalışma gerçekleştirmiştir.”

“Bucak tarihinin en yoğun kar yağışlarından biri ile karşılaştığımız bu süreçte, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanlara ve bir kısım vatandaşımız tarafından sosyal medyada kasıtlı olarak yapılan hakaretvari açıklamalar ve suç teşkil eden paylaşımlara karşı biz işimizi yapmaya devam ettik” denilen açıklamada, “Belediyemiz de, bütün olanaklarıyla Bucak’ımıza hizmet etmeye devam edecektir. Biz de Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e nasihatinde dediği – Ey Oğul! Beysin, bundan sonra öfke bize; uysallık sana… Güceniklik bize; gönül alma sana… Suçlamak bize; katlanmak sana… Acizlik yanılgı bize; hoş görmek sana… Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana… Haksızlık bize; bağışlama sana (…) nasihatini uygulamaya devam edeceğiz. Ve dünyanın çeşitli ülkelerine baktığımızda kent sakinlerinin evlerinin, dükkânlarının önünü süpürerek yerel yönetimlerle dayanışma gösterdiklerini görürüz” dendi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir