Su Jetleri Burdur Gölü’nde kupa için yarıştı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Burdur Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde şenlik havasında gerçekleştirildi. İlk kez Burdur Gölü’nde gerçekleştirilecek şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 58 sporcu katıldı. Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis Üyesi Atam Gülcü’nün de katıldığı şampiyona 7 kategoride gerçekleştirildi. Şampiyonda ‘standart 1’ sınıfında Emin Durmaz birinci, Mehmet Barut ikinci, Ömer Faruk Oltulu üçüncü, ‘standart 2’ sınıfında Kaan Şanver birinci, Melih Şalpat ikinci, Hakan Akgün üçüncü, ‘standart 3’ sınıfında ise Özkan Piro birinci, Derin Sağun ikinci, Ali Komşusu üçüncü, ‘free stil’ ve ‘pro açık’ kategorilerinde Ali Komşusu birinci, Kahraman Aktaş ikinci, Uğur Piro üçüncü oldu.

Kadınlar Kupası’nda Ahu Atmaca birinci, Nilgün Bayırlı ikinci, Kübra Küçük üçüncü oldu. Türkiye Motosiklet Federasyonu Kupası’nda ise Özkan Piro birinci, Ali Komşusu ikinci ve Derin Sağun üçüncü oldu.

Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon

Türkiye’de ilk defa Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlendi. Yamaç Paraşütçüleri havada gösterilerini yaparken, karada motosiklet ve bisiklet tutkunları tur düzenledi. Burdur Gölü’nde ise Su Jetleri ve Flybord gösterileri aynı anda gerçekleşti. Şampiyonada sporcular flyboard ile gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirdi. Süpermen kostümü giyerek Türk bayrağı taşıyan sporcunun gösterisi izleyicilerden alkış alırken bir sporcu da flyboard üzerinde asker selamı verdi.

Şampiyonayı büyük bir ilgiyle takip eden Burdurlular, DJ Ceren Özdemir’in çaldığı müziklerle hoş vakit geçirdi.

Devamı gelecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Burdur Belediyesi işbirliğinde Burdur Gölü’nde ilk defa Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası düzenlediklerini Belirten Başkan Ercengiz, “Bundan sonra da Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasını Burdur Gölü’nde düzenlemeye devam edeceğiz. Kazasız belasız şampiyonayı tamamladık. Güzel bir organizasyon oldu. Hemşehrilerimiz bizi yalnız bırakmadı. Şampiyonada dereceye giren sporcuları tebrik ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Burdur Valisi Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz

şampiyonayı sonuna kadar takip etti.

Bu Haberi Paylaş
KATEGORİLER: Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir