Şubat Meclisi toplandı

Burdur Belediyesi’nin

Şubat/ 2018 olağan toplantısı yapıldı

Burdur Belediyesi Şubat Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında, Yukarı Pazar’daki Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

CHP İLERİ GELENLERİ: “MUHALİF VE

DEVAMSIZ MECLİS ÜYELERİ İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜRLER Mİ?”

Burdur Belediyesi Şubat olağan toplantısı, Yukarı Pazar’daki belediye Meclis Toplantı Salonu’nda, belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında yapıldı. Toplantıya iki olay damga vurdu. İlki CHP meclis Grubu’yla ilgiliydi. Bir gün önce partilerindeki grup toplantılarında yaşanılan ve sosyal medya ortamında tartışma yaratan devamsızlık şeklindeki iç muhalefet hallerini Şubat Meclisi’nde de geç gelerek devam ettirmesi, AKP Grubu’nun Başkan Ercengiz’e bu durum hakkında “boykota devam mı” diye esprili yaklaşımı, CHP Meclis Grubu’nun hali perişanının tezahürleri olarak tarihe geçti. Bu durumu anlatarak düşüncelerini sorduğumuz CHP ileri gelenleri, bunların rakip unsurları sevindirdiklerini, partiye ve Belediye’ye zarar verdiklerini, bu kadar uzatmanın yanlış olduğunu, sanki karşılarında rakip parti unsurlarına muhalefet ediyorlarmış hissi verdiklerini, derhal istifa ederek daha fazla zarar vermemelerini istedi.

Toplantının açış konuşmasını yapan ve üyeleri Ocak ayı icraatları hakkında bilgilendiren Başkan Ercengiz, Atatürk Mahallesi Pazaryeri düzenlemesinin sürdüğünü, Burç mahallesi Yenicami Sokak ve Dede Korkut Caddesi kaldırım çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu, rögar temizliklerinin olası yağışlara karşı tedbir olarak sürdüğünü, Bağlar, Kışla, Necatibey ve Emek mahallelerinde bahar aylarında yapılacak olan asfaltlama çalışmalarının zemin çalışması kapsamında tesviye ve çakıl serme faaliyetlerinin sürdüğünü, 149eevler parkının tadilat çalışmalarına başlandığı, kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik Durak Kitaplıklarının oldukça ilgi gördüğü, 7’ncisi düzenlenen Burdur belediyesi Kitap Günleri Fuarının bu yıl kapalı mekânda ve daha geniş kapsamlı olarak açıldığını, köy muhtarlıklarına kitaplık ve kitap hediye çalışmaları yaptıklarını, TOKİ haksahipleriyle toplantı yapıldığını ve bu konuda ilk adımın atıldığını ifade etti.

Daha sonra gelen dilekçeleri ve yeni gündem maddesi önerileri okundu. Oylamaları yapıldı.

 

DEPREMEVLERİ- TOKİ KONUSUNDA

BAŞKAN ERCENGİZ’İN AÇIKLAMALARI YAVUZ KAYA’YI SUSTURDU

Toplantıya damga vuran ikinci olay, Bağımsız Meclis üyesi Mehmet Yavuz Kaya’nın önergeleri oldu. Özellikle Bozkurt Mahallesi-Depremevleri TOKİ faaliyetleri konusundaki önergesi ve açıklamaları tartışma yarattı. Yerinde açıklamalarda bulunan Kaya’yı Başkan Ercengiz, ses düzeninin bozukluğu nedeniyle kürsüye çağırdı. Kaya’nın açıklamaları AKP grubuyla tartışma yarattı. Başkan Ercengiz’in karşı açıklamaları karşısında susmak zorunda kalan Kaya konuşmayı bırakarak yerine oturmak zorunda bıraktı.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir