Terör olaylarında kullanılan silahların Burdur’da ne işi var?

Toplumun silahlanmasına Jandarmadan büyük darbe

İl Jandarma Komutanlığı son zamanların en kalabalık operasyonunu gerçekleştirdi. Burdur ve Isparta il merkezi ile birlikte 7 ilçe ve köyde toplam 160 güvenlik görevlisiyle eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda, toplam 24 şüpheli şahsa ait 29 adres ve 18 araçta yapılan araştırmada uçaksavar, mavzer, kaleşnikof, G-3 piyade tüfeği ve BKC makineli tüfek fişeği ile uzun namlulu silah dürbünü ve mekanizmasına varıncaya kadar birçok ateşli silah ve mühimmatı ele geçirildiği bildirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ BURDUR’DA DA MI ÖRGÜTLENİYOR?

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kanalıyla İl Jandarma Komutanlığından bildirildiğine göre, İl jandarma Komutanlığı ekiplerinin alınan istihbarat sonucu 3 aydır takipte olan bir şahsın izlenmesi sonucu Isparta ve Burdur il merkezleri, 7 ilçe ve köyde 160 kişilik güvenlik görevlisiyle eş zamanlı olarak 24 şahsa ait 29 adreste ve 18 araçta yapılan araştırma sonucu, son yıllarda terör örgütünün terör silahlanmasını kent merkezlerine kadar indirdiği ve yaydığı yönündeki haberleri doğrulayan silah ve mühimmat ele geçirildi. Kaleşnikof, uçaksavar, mavzer, G-3 piyade ve BKC makineli tüfek tüfeği fişeği bulunduğuna göre bu fişeklerin kullanıldığı silahların da varlığı gündeme geldi. Bu gelişme, son zamanlarda kent merkezlerinde cereyan eden bazı vakayı adiyede bile otomatik silahların kullanıldığına rastlanmasının bir kez daha yeni bir kanıtı oldu.

AĞIR SİLAH FİŞEKLERİ KÖYLERDE NE ARIYOR?

İl Jandarma Komutanlığı istihbaratı, Burdur merkezde bir şahsın silah kaçakçılığı yaptığı duyumunu değerlendirerek ilgili şahsın 3 aylık izlenmesi sonucu izlenen şahısla bağlantılı olduğu saptanan, içlerinde Isparta ve Burdur il merkezleri olmak üzere, Büğdüz, Kayaaltı, Yarıköy, Kayış, Ağlasun, Yeşilbaşköy, Çavdır-Bayır’da 23 şahısla birlikte 29 adres ve 18 araçta arama yapıldı. Bu sabah (29 Mayıs 2015 günü) saat 06,30 sularında başlatılan operasyonda 160 güvenlik görevlisi eş zamanlı olarak hareket etti. Operasyon sonucu 24 şahıs gözaltına alındı. 42 av tüfeği, 1 mavzer, 12 tabanca, 1 havalı tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 1 ses ve gaz fişeği atan tabanca, 12 tabanca şarjörü, 2 uçaksavar fişeği, 808 av tüfeği fişeği, 10 kurusıkı tabanca fişeği, 34 G-3 piyade tüfeği fişeği, 19 BKC makineli tüfek fişeği, 15 mavzer fişeği, 10 kaleşnikof fişeği, 173 tabanca fişeği, 1 havalı tüfek dürbünü, 3 yedek av tüfeği namlusu, 1 uzun namlulu silah dürbünü ve mekanizması, 3 kasatura, 1 kama, 2 kılıç, 2 sikke, 1 kg kara barut, 36 kök kenevir ele geçirildiği bildirildi.

Soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir