Teröre ve destek verenlere lanet okuyoruz

Gazilerden terörle mücadele ve teröre ve destek verenlere lanet mesajı

19 Eylül “Gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günü” olan Gaziler Günü nedeniyle ülkenin her yerinde ve ilimizde düzenlenen törenlerde gaziler, terörle mücadele, teröre ve destek verenlere lanet mesajı verildi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende konuşan MGD Başkanı Hasan Okyar, “bugün gazi olmanın gurur ve kıvancını bir kez daha yaşıyoruz. Ancak son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları bizi derinden yaralamaktadır. Biz muharip gaziler olarak bu yaşanan terör olaylarını, bunlara içeriden ve dışarıdan destek veren herkesi lanetliyoruz” denildi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Vali Vekili Bahir Altunkaya, Milletvekili Reşat Petek, Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, BARO Başkanı Ramazan Gedik, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur Temsilcisi Gazi Hasan Okyar, şehit aileleri, gaziler ve askerlerin katıldığı belirtilen Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bildirimine göre tören, Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Burdur Valiliği çelengini Vali Vekili Bahir Altunkaya, Garnizon Komutanlığı çelengini P. Albay Metin Karagöz, Burdur Belediyesi çelengini Serdar Başgül, Türkiye Muharip Gaziler Derneği çelengini ise Burdur Temsilcisi Hasan Okyar sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur Temsilcisi Gazi Hasan Okyar, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Okyar, “19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milleti adına Sakarya Meydan Muharebesinin Muzaffer Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e zaferin anısına Mareşal Rütbesi ve Gazi unvanını tevcih etmiştir. 19 Eylül vatan için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür. 19 Eylül Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına Türk Kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı gündür. 19 Eylül Ata’mızdan bize en büyük mirastır. Unutulmamalıdır ki vatanımızda hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

TERÖRE VE TERÖRE DESTEK VERENLERİ LANETLİYORUZ

Bugün gazi olmanın gurur ve kıvancını bir kez daha yaşıyoruz. Ancak son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları bizi derinden yaralamaktadır. Biz muharip gaziler olarak bu yaşanan terör olaylarını, bunlara içeriden ve dışarıdan destek veren herkesi lanetliyoruz. Bu terör olaylarında şehit olan asker ve polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu olaylarda yaralanan güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

Okyar’ın konuşmasının ardından Göller Yöresi Anadolu Lisesi Öğrencisi Reyyan Üngörmüş’ün okuduğu, Şair Mehmet Emin Yurdakul’a ait “Ya Gazi Ol Ya Şehit” şiiri ile tören sona erdi.

Törenin ardından Vali Vekili Bahir Altunkaya, protokol üyeleri ile beraber Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur Temsilciliğini ziyaret etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir