Trafik canavarı Emniyet mobeselerine takıldı

İlimizde trafik canavarı, mobeselere takıldı. İL Emniyet Müdürlüğünün yeni bir basın hizmeti olarak paylaştığı mobese kayıtlarında sürücülerin ne kadar pervasız ve bilinçsizce araç kullandıkları da ortaya çıktı.

İlk trafik kazası, Burç Mahallesi ve Atatürk Caddesiyle İstasyon Caddesi’nin kesiştiği kavşak olan İstasyon Kavşağı’nda cereyan etmektedir. Trafik işaret ve ikazlarına uymayan ya da kendisine yeşil ışık yansa dahi kavşağı iyice kontrol etmeden geçmeye kalkışan, kavşağa girişte her an geçiş önceliği olan veya kural ihlali yapan bir araçla karşılaşabileceğini unutan sürücüsünün 14 yaşında olduğu, elektrikli bisikletle otomobilin karıştığı dört yönlü kavşak kazasında, kazada bisiklet sürücüsü ile yolcu yaralanmıştır.

Elektrikli bisiklet sürücüsü 2918 sayılı KTK’nun 47/1-b maddesini (kırmızı ışık ihlali) ihlal ederek kazada kusurlu bulunmuştur.

İkinci trafik kazası, Yeni Mahallesi -Çatalpınar kavşağında cereyan etti.

Otomobil ile kamyonetin karıştığı maddi hasarlı trafik kazası, Armağan İlci Bulvarı’ndan kavşağa giriş yapan otomobilin 2918 sayılı K.T.K.’nun 47/1-b maddesini (KIRMIZI IŞIK İHLALİ) ihlal ederek kazada kusurlu olduğu belirtildi. Bu nedenle kazada kusursuz olan otomobil sürücüsüne araç muayenesini yaptırmamak ve sertifikası olduğu halde sürücü belgesini almadığı için toplamda 888,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Üçüncü kaza, Şirinevler Mahallesi -Armağan İlci Bulvarı’nda cereyan etti.

Üç kamyonetin karıştığı çok araçlı yaralanmalı trafik kazasında, kazada kusurlu olan beyaz kapalı kasa kamyonet sürücüsü ve yolcunun yaralandığı, kazada kapalı kasa beyaz kamyonetin 2918 sayılı K.T.K.’nun 52/1-b maddesini (araçların hızlarını aracın yük ve teknik özelliklerine, görüş, yol, hava ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uydurmamak) ihlal ederek kazada kusurlu olduğu belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir