Turizm Haftası’na siyah kurdeleli protesto damga vurdu

 Turizm Haftası çelenk sunma törenine, balon turizmini Burdur’a getiren ancak Vali Yılmaz tarafından yasaklanan Pisidia Balloons Firması yetkilisi Kemal Arslan’ın siyah kurdeleyle törene katılarak protesto etmesi damga vurdu. Kemal Arslan, “bir turizm işletmecisi olarak, ilimizi Kapadokya benzeri bir turizm merkezi yapmak üzere bir yıl önce başlattığımız faaliyetlerimizi mesnetsiz gerekçelerle yasaklayan bir Vali tarafından yönetilen Burdur’da turizmi ancak siyah kurdeleyle protesto ederek kutlamaktayız” dedi.Turizm Haftası, 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Turizm Müdürlüğü yetkilileri ve davetli turizm acentesi sahibi vatandaşlar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunma törenine, Kapadokya’daki balon turizmini Burdur’a getiren ancak Vali Yılmaz tarafından yasaklanan Pisidia Balloons Firması yetkilisi Kemal Arslan’ın siyah kurdeleyle törene katılarak protesto   etmesi damga vurdu. Kemal Arslan, “bir 

 turizm  işletmecisi olarak, ilimizi Kapadokya benzeri bir turizm merkezi yapmak üzere bir yıl önce başlattığımız faaliyetlerimizi mesnetsiz gerekçelerle yasaklayan bir Vali tarafından yönetilen Burdur’da turizmi ancak siyah kurdeleyle protesto ederek kutlamaktayız” dedi.Çelenk sunma töreninden sonra Çatalpınar’da toplanan Yörük giysili vatandaşlar, atlı süvariler, develi ve koyun sürüsü gösterileriyle Mehter Takımı çalgıları eşliğinde Uzayçatı’ya kadar bir yürüyüş yaptı.

Halk oyunları ekibi yerel halk oyunları sundu.

Uzayçatı’da günün anlam ve önemi üzerine yapılan konuşmalardan sonra Yörük Çadırı tanıtımı yapıldı. Vatandaşlar, Mehter Takımının ezgileriyle coştu.

Katılımın yüksek olduğu Temsili Yörük Göçü programında bir konuşma yapan Vali Yılmaz, Yörük kültürünü yaşatacak böyle bir etkinliği göreve geldiği günden beri farkettiğini ve eksiklik olarak gördüğünü belirterek, fikri kendilerinin ortaya attığını ifade etti. Yürütenlere teşekkür etti.

 

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Turizm Haftası’na siyah kurdeleli protesto damga vurdu”

  1. Kastamonu, Kayseri ve özellikle Kütahya’da sergilediği antidemokratik yönetim anlayışı ile halkın tepkisini ve nefretini kazanan Şerif YILMAZ’ın, Yörük kültürünü yaşatacak bu etkinliğin fikir babası olduğunu söylemesi bu faaliyeti yürüten insanlarca hicap duyulması gereken bir durum ve acilen kurtulunması gereken problemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir