Ülkemiz, hızla iç savaşa doğru götürülüyor

CHP Burdur Milletvekili aday adayı Ecz. Okan Kurd, yaşanan son terör olayları ve PKK’nin onlarca şehit verilen Dağlıca saldırısı üzerine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama, bütün siyaset dünyası unsurlarına teröre karşı açık bir birlik çağrısı niteliğinde. Kurd, Türkiye’nin hızla bir iç savaşa götürüldüğünü belirtti.

CHP Burdur Milletvekili aday adayı Ecz. Okan Kurd, Facebook hesabından onlarca şehit verdiğimiz Dağlıca saldırısı hakkında yorum yaptı. Bütün siyaset dünyasına hitabederek teröre karşı birlik çağrısı yaptı. Kurd, yurdumuzun hızlı bir şekilde bir iç savaşa sürüklendiğini ifade etti.

Siyasetin “insanı yaşatmak için”, “insanı mutlu etmek için” olduğunu, siyasetin “insanı öldürmek değil yaşatmak için” olduğunu hatırlatan Kurd, “bugün geldiğimiz noktada siyasi çıkarlar ülke çıkarlarının önüne geçmiş durumda” yorumunu yaptı.

Kurd şu görüşleri savundu:

“Teröre karşı olanların siyasi ikballerini bırakıp teröre karşı mı değil mi safını belli etmesi gerekir.

Bölücü terör belası 30 küsur yıldır bu ülkenin başına bela. On binlerce insan hayatını kaybetti ama yine de terör bitmedi. Bizler siyaset sahnesinde yokken bu terör belası başımızdaydı. Teröre bitirmek için denenmedik yol kalmadı.

“Tüm siyasetçilerin sadece ama sadece ülkemizi ve insanlarımızı düşünerek teröre karşı birlik beraberlik ve kararlılık mesajı vererek tüm dünyaya bunun ilan etmemiz ve kararlılıkla, teröre ve terörden beslenenlerle mücadele etmemizin zamanı geldi. Yoksa ülkemiz hızla bir iç savaşa doğru götürülüyor. Buna dur demek şuan bütün siyasetçilerin birincil görevi.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir