Vali Hasan Kürklü’nün Basın Bayramı Mesajı

1908 yılında basından sansürün kaldırılması sonrasında 107 yıldır 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Basın, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri olarak bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde en etkili araçtır.

Basın-yayın kuruluşları her anlamda bağımsız ve özgür olmadıkları, haberleri yorum katmadan, olduğu gibi ve tarafsız olarak halka aktarmadıkları sürece toplumumuza karşı olan görevlerini tam ve sağlıklı olarak yapmış sayılmazlar. İşte bu nedenle basınımızın topluma karşı ciddi yükümlülükleri vardır. Tarihin her dönemindeki bu sorumluluk, bilginin paylaşım olanaklarının arttığı günümüzde daha fazla önem arz etmektedir.

Basının, ülkenin ilerlemesi, standartların her alanda yükselmesine ve hedeflerine ulaşmasına sunduğu katkıları bugün ve gelecekte de sürdüreceğine, şeffaf, demokratik ve açık toplum hedefine ulaşılmasında üzerine düşen görevi duyarlılıkla yerine getirdiğine ve bundan sonra da getireceğine inanıyorum.

İşini yaparken gecesini gündüzüne katarak, çeşitli zorluklar içerisinde, toplumun bilgilendirilmesi, aydınlatılması gibi önemli bir görevi büyük bir özveriyle yerine getirmekte olan ilimiz basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, esenlik ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir