Vali Kürklü’nün yeni yıl mesajı

Burdur Valisi Hasan Kürklü halkımızın ve Burdurluların yeni yılını kutlayarak 2016 yılında gerçekleştirilecek bazı açılımlarda bulundu.

Sevinçleriyle, hüzünleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yeni umutlar ve beklentilerle yeni bir yıla girmenin heyecanını ve sevincini de hep birlikte yaşıyoruz.

Yeni yılın İlimize, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Geride bıraktığımız yılda her ne kadar Ülkemizde yaşanan terör olayları, Ortadoğu’da yaşanan çatışma ve savaş ortamı dolayısıyla karamsarlık ortamı oluştuysa da bu durum geleceğe ve yeni yıla umutla ve güvenle bakmamıza engel olmamalıdır. Ülke olarak geçmişimizden aldığımız güçle Birlik ve beraberlik içerisinde tüm bunların üstesinden gelebilecek bir karaktere sahip olduğumuza yürekten inanıyorum.

Bizlere düşen bu zor günlerde sorumluluklarımızı bilincinde ülkemizi ve ilimizi layık olduğu seviyeye taşımak için her türlü fedakârlığı göstererek çok çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Bu doğrultuda yeni yılda ilimizin kalkınması ve refahı için hep birlikte üzerimize düşen ne varsa en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacağız.

Geride bıraktığımız yılda İlimizin tanıtımı açısından önemli olduğunu düşündüğümüz İstanbul Feshane de Burdur Tanıtım günlerini gerçekleştirdik. Tüm İlçelerimizle Birlikte yer aldığımız bu tanıtım günlerinde İstanbul’da ziyaretçiye ulaşma ve tanıtım noktasında başarılı olduk.

Yeni yıl içinde ilimiz için önemli olan öncelikler arasında yer alan, Burdur Yeni Devlet Hastanesi Binasının 2016 yatırım planına alınması, istihdam ve ekonomik açıdan İlimize katkı sunması açısından çok önemli olan 2. OSB’nin kamulaştırma işlemlerinin tamamlanarak en kısa zamanda yatırımcıyla buluşmasının sağlanması gibi öncelikli konularda yoğun bir çalışma gayreti içerisinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Yeni yılda Burdurlu hemşerilerimizi hizmet noktasında bir önceki yıla göre daha da mutlu edeceğimiz bir yıl olmasını diliyor, 2016’nın İlimize, Ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dileyerek tüm hemşerilerimin yeni yılını kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir