Vali Yılmaz’ın, Öğretmenler Günü mesajı

Burdur Valisi Şerif Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Yılmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesaj şöyle:

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 tarihi dolayısıyla, 1981 yılından itibaren 24 Kasım’da Öğretmenler gününü kutluyoruz. Bu özel gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyorum.

“Öğretmenlik mesleği, ülkemizde saygınlığı en yüksek mesleklerin başında gelmektedir. Bizlerin en kıymetli varlığı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve onları yarınlara hazırlayan Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır.

“Ülkemizin dört bir yanında, şehirlerinden, köylerine kadar, vazifelerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimize de, kalkınmanın ve küresel rekabette başarılı olma yolunun eğitimden geçtiği günümüzde büyük sorumluluklar düşmektedir.

“Öğretmenlerimizin bu bilinçle, yetiştirecekleri çocuklarımız, Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda, yarınlarımızın da teminatı olacaktır.

“Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı yarınlar diliyor, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir