Valiler Kararnamesinin karnı burnunda;içinde Burdur da var

Daha önce yayınlanmanın arifesinde Cumhurbaşkanından geri dönen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir süredir üzerinde çalıştığı Valiler Kararnamesi’nin son halini Başbakan Binali Yıldırım’a sunduğu öğrenildi. Burdur Valisi’nin de değiştirileceği belirtilen Valiler Kararnamesi, yılın başından beri beklenmekteydi.

Daha önce yayınlanmanın arifesinde Cumhurbaşkanından geri dönen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir süredir üzerinde çalıştığı Valiler Kararnamesi’nin son halini Başbakan Binali Yıldırım’a sunduğu öğrenildi. Kararname ile Burdur’un da arasında bulunduğu 25 ilin valisinin değişeceği belirtildi.

Valiler Kararnamesi’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bir süre önce hazırlandığı ancak Cumhurbaşkanlığı tarafından iade edildiği ileri sürülmüştü. Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, yeni kararname ile içlerinde Burdur, İstanbul, Ankara’nın da bulunduğu yaklaşık 25 ilin valisinin değiştirileceği belirtildi. Görevdeki valilerden bir kısmı Merkez’e çekilirken, bir kısmı ise başka bir ilin valilik görevine atanacak.

Kulislerde, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevine getirileceği belirtilirken, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un da İstanbul Valiliği’ne atanacağı ileri sürülüyor. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın ise vali olarak atanacakları da konuşuluyor. Kararname ile Ankara’nın yanı sıra Muğla, Burdur, Trabzon, Hakkâri, Kars, Hatay, Kırklareli, Bolu, Çankırı, Bursa, Malatya, Rize ve Yozgat valilerinin de değiştirileceği belirtiliyor. Ayrıca emekli olan Kırşehir valisinin yerine ise yeni vali atanması bekleniyor. Bu arada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan kayyumların yerlerinin ise bu aşamada değiştirilmeyeceği ifade ediliyor. Valiler kararnamesinden sonra 18-20 ilin emniyet müdürünün de görev yerlerinin değiştirileceği belirtiliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir