Vekil Göker, Eğitim Bir Sen’e sert çıktı

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, 26 Mart 2016 Cumartesi günü Eğitim Bir Sen’in Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirdikleri divan toplantısında, bütün gerici ve yobazlarda olduğu gibi 100 yıllık Cumhuriyet, Atatürk ve Kemalist Devrim düşmanlığı şeklinde birikmiş olan bilinçaltı tortusunu kusmasına, “Kemalist ruhu müfredattan silip atmalıyız” sözlerini sarfeden Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçun’a sert çıktı. Vekil Göker, “AKP’nin arka bahçesi görünümünde olan ve kendilerine eğitimci süsü vermiş geri kafalı, besleme ve ne olduğu belirsiz yobaz kafalar” diye yanardağ krateri gibi patladı.  

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’un, “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor” diyerek bir skandala imza attığını vurgulayan Vekil Göker, son yıllarda Cumhuriyet’e ve onun değerlerine saldırmanın moda olduğunun altını çizdi.

Göker şu değerlendirmelerde bulundu:

“AKP’nin arka bahçesi görünümünde olan ve kendilerine eğitimci süsü vermiş geri kafalı, besleme ve ne olduğu belirsiz yobaz kafaların bu tarz konuşmalarını hayretle ve esefle izlemekteyiz. Eğitimciliğin ve sendikacılığın yüz karası olan bu tip yöneticilerin ülkemizi götürmek istediği mecranın neresi olduğu tüm kamuoyunun malumudur. Şu anda bulunduğunuz konumu Atatürk’e ve Kemalizm’e borçlu olduğunuzu unutmamanız için size Kemalizm’in ne olduğunu hatırlatmak isterim.

“Kemalizm; Atatürk milliyetçiliğine bağlı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan,  geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinmiş anti-emperyalist ideolojidir. Ülkemizin geriye götürülmesinin önündeki tek engel Kemalizm olduğu için sürekli bu ideolojiye sataşmakta ve saçma sapan sözlerle saldırmaktadırlar.

“Sonuç olarak, kafası örümcek ağı bağlamış bu zihniyete rağmen bizler, her zaman Kemalizm’i savunacak ve onun birer neferi olmaya devam edeceğiz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir