Vekil Göker taşı gediğine koydu: “Onlar gerilla değil terörist…”

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Meclis Genel Kurulu’nda Meclis çalışmaları sırasında gündem dışı konuşmak üzere söz alarak, siyasal iktidarın hali perişanıyla “hendek savaşı” diye adlandırılan vatan savunmasının sürdüğü Güneydoğu iller ve ilçelerindeki çocuklar5ın durumu hakkında konuştu. Bu sırada şehit edilen askerlere Tanrı’dan rahmet dileği ile başlamasına atfen HDP saflarından “gerilla için bir şey söylemiyorsun” içerikli laf atmalara karşı Göker, “onlar gerilla değil, terörist” diye cevapladı.

GÜNEYDOĞU’DA 44 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

AjansBurdur haberine göre, Vekil Göker, şehit edilen askerlere Tanrı’dan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “bir yüzükle yola çıkıp, yalan -yağma -katliam üzerine kurdukları sözümona yeni Türkiye’de Dilek Doğan’ın canlı bomba olduğu iddiasıyla annesinin gözü önünde infaz edildiği bir ülkede, ABD’den gelen bir telefonla hizaya geçen ve Irak’tan posta yiyen iktidarla karşı karşıyayız” şeklinde AKP Hükümeti topa tuttu. Devamla Vekil Göker, “diğer taraftan ‘hümanist pro’ tarafından hazırlanan silahlı çatışmanın sürdüğü illerde çocukların durumu raporlarına göre, 26 Temmuz – 30 Kasım tarihleri arasında 44 çocuk hayatını kaybetmiş ve 52 çocuk da yaralanmıştır. Ölen çocuklarımızın en küçüğü 35 günlük bir bebek, en büyüğü ise 18 yaşında olması yüreğimizi kanatmaktadır. Ülkemizin bir an önce bu cinnet halinden çıkmasını ve normalleşmesini bekliyoruz” diye konuştu.

ONLAR GERİLLA DEĞİL, TERÖRİSTTİR

Milletvekili Göker’in konuşmasından sonra HDP sıralarından, “ölen askerlere rahmet diliyorsunuz ama gerillalar için bir şey söylemiyorsunuz” sesleri yükseldi. Milletvekili Dr. Mehmet Göker ise “onlar gerilla değil, Teröristtir” cevabını verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir