Vekil Göker’den, Vali ve Garnizon Komutana sert tepki

Milletvekili Dr. Mehmet Göker’den, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma

Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında Çelenk Sunma Törenine

Katılmayan Vali Yılmaz ve Garnizon Komutanı Albay Tuce’ye Sert ve İğneleyici Tweet

Hava muhalefetine rağmen kutlanmaya çalışılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma törenine Vali Şerif Yılmaz ile Garnizon Komutanı Tank Albay Cem Tuce katılmayınca Valilik davetiyle bayrama katılan CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, sosyal medya hesabından verdi veriştirdi; “bu vatan için şehit olanların aziz ruhlarından hiç utanmadınız mı?” diye çok sert eleştiri de bulundu.

BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLANLARIN AZİZ RUHLARINDAN UTANMADINIZ MI?”

Ülkede ve ilde, milleti millet yapan ve milletleşme sürecinin olmazsa olmazları milli bayramlarımızı itibarsızlaştırmak, halkın gözünden düşürmek için her geçen gün yeni icatlar yaratıyor, katılım sağlamıyorlar; sönükleştiriyorlar. Bu yılki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreni de aynı akıbetten kurtulamadı. Mesajında, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstikbal ve İstiklalimiz yolunda kaderimizi değiştiren tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olduğu”nu belirttiği “19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşi” olarak değerlendiren Vali Yılmaz ile Garnizon Komutanı Tank Albay Tuce çelenk sunma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasına katılmadı. Tören katılımcıları ile kamuoyunda bu durum çok manidar bir tutum olarak algılandı. Törende hazır bulunan CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker, bu duruma Twitter hesabından sert tepki gösterdi; Vali Yılmaz ile Tank Albay Tuce’yi şehitlerin “aziz ruhu”na saygısızlık ve utanmazlıkla itham etti.

Vekil Göker, “Ulusal Bayram çelenk törenine katılım sağlamayan mülki ve askeri erkân bu vatan için şehit olanların aziz ruhlarından utanmadınız mı?” diye sorguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir