Vekil, Vali’ye fena bindirdi; “Terramisin duası serbest mi?”

Milletvekili Dr. Mehmet Göker, sosyal medya hesabından Valiliğin bugün yayınlanan ilde açık alanlarda alkol yasağı ile ilgili olarak Vali Yılmaz’ı topa tuttu. Yasağın “ahlaktan değil, yaranmaktan” kaynaklandığının altını çizen Vekil Göker, Vali Yılmaz’a “peki, terramisin duası serbest mi?” diye sordu.

Burdur Valiliği, 2018 yılının ilk Kararı’nı bugün aldı ve yayınladı. Valiliğin “Burdur il sınırları içerisinde; kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilip kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb yerler ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesi”ni yasaklayan 8 Şubat 2018 tarihli, 2018/01 no.lu kararını Milletvekili Dr. Mehmet Göker, sosyal medya üzerinden sert bir şekilde eleştirdi.

“Çocuklarımız yurtlarınızda cinsel tacize uğrar, sessiniz çıkmaz; kadınlarımız dövülür, tecavüze uğrar görmezden gelirsin; rüşvetçi bakanların düğmeni iliklersin… Edebiyle 3-5 kişi bir araya gelip alkol alınca sesin çıkar. Yasaklarsın! Yasağın ahlaktan değil, yaranmaktan. Bu düzen sana da kalmaz! Peki, açıkta terramisin duası serbest mi?” şeklinde yanardağ krateri gibi gürledi.

Kamuoyunda, Valiliğin açık alanlarda alkol yasağı ile son zamanlarda aşırı hayat pahalılığı ve fiyat artışları nedeniyle meyhaneye gidip alkol alamayan vatandaşların engellenmesinin meyhanecilerin kollanması olarak algılandığı düşünülüyor. Çünkü alkol alan vatandaşlar açık alanlarda neredeyse yarı yarıya ucuza içki içebildiklerinden dolayı meyhaneler sinek avlıyordu.

 

Mv. Göker’in bahsettiği Terramisin duası

 

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Vekil, Vali’ye fena bindirdi; “Terramisin duası serbest mi?””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir