Veteriner hekimler günü tarımın çökertildiği şartlarda kutlanıyor

Veteriner hekimleri, destek akçelerinin dibe vurdurularak, saman dâhil üretebildiğimiz her ürün ithal edilerek ve buna benzer bir dizi gayrimilli politikalarla tarımın çökertildiği, tekmil milletin karşıya alınarak şeker fabrikalarının satıldığı, örgütlerinden, mesleklerinin ülke menfaatleri açısından en iyi şekilde uygulanmasını sağlamak ve mensuplarının hak ve menfaatlerini koruma konularında yasal düzenleme yapma yetkisi elinden alındığı şartlarda Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutladı.

Burdur Veteriner Hekimler Odası (BVHO), Dünya Veteriner Hekimler Birliği’nin, her yıl Nisan ayının son cumartesi gününün “Dünya Veteriner Hekimler Günü” olarak kutlanmasını kararlaştırmasıyla gündeme gelen ve 2000 yılından beri tüm dünyada kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü dün akşam Belediye Serenler Otel’de üyelerine verdiği yemekli eğlence balosuyla kutladı.

Baloya BVHO Başkanı Kazım Üstüner, Burdur Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, DSYB Genel Başkanı Kamil Özcan ve veteriner hekimler katıldı.

ALTYAPILARI TAMAMLANMADAN AÇILAN VETERİNER FAKÜLTELERİ,

KALİTEYİ DÜŞÜRÜYOR; İSTİHDAM VE ÖZLÜK HAKLARI SORUNLARINI ARTIRIYOR

Balonun açılış konuşmasını yapan Başkan Üstüner, “veteriner hekimliğinin bu güzel akşamından büyük onur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi. Konuşmasını “Mayıs ayı çiçeklerin meyveye dönüştüğü aydır. Mayıs ayı berekettir; Hıdırellez’dir. Mayıs ayı ilk kurşunun atıldığı aydır. Mayıs ayı, Samsun’a çıkıştır. Mayıs ayı, Ulusal Bağımsızlık Savaşı’nın başladığı aydır. Bu sebeple ben Mayıs ayını çok severim” şeklinde sürdüren Başkan Üstüner, Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet’in, “her geçen gün alt yapıları tamamlanmadan açılan, kaliteyi düşürdüğü gibi istihdam sorunlarını ve özlük hakları kayıplarını artırdığı”nı belirttiği yeni fakülte açılması hakkında da şunları söyledi:

VERİNER FAKÜLTELERİ SAYISI 32’YE ÇIKARARAK AMERİKA’YI DA SOLLADIK!

“29 Veteriner Fakültesi’yle dünyada dördüncü olan Türkiye, fakülte sayısının 32’ye çıkmasıyla dünya üçüncülüğüne yükseldi. Amerika’yı da solladık. Çin ve Hindistan var önümüzde. Bu yönüyle sayısal olarak da artıyoruz; sorunlar da artıyor. Ancak Veteriner hekimliği sorunlara çare bulma sanatıdır. Bu anlamda bu sorunların da altından kalkacağımızı düşünüyorum.”

Gecede başarılı ve duayen veterinerlere ve veterinerliğe katkı koyan şahsiyetlere plaketler takdim edildi.

VALİ YRD. SANDIKÇI: “ET VE HAYVAN İTHALATI BU ÜLKEYE YAKIŞMIYOR”

İlk plaket DSYB Genel Başkanı Kamil Özcan’a Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı tarafından verildi. Vali Yrd. Sandıkçı plaket tevdi sırasında siyasi iktidar ve Bakanlığın tarım ve hayvancılık politikalarını, hayvan ve et ithal uygulamalarını eleştiren konuşması dikkat çekti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir