Yaralı şahinler doğada

Vali Kürklü, Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi tamamlanan 3 şahini doğaya bıraktı.

Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezine aylar önce yavru ve bakımsız halde getirilen 3 şahin Veteriner Öztürk Sarıca ve gönüllü doğaseverler tarafından tedavileri tamamlandıktan sonra Vali Hasan Kürklü’nün katılımıyla düzenlenen programda doğaya bırakıldı.

Burdur Valiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nün bildirdiğine göre, Öztürk Sarıca’nın doğa ve yaşamın ön planda olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Öztürk Sarıca, 3 şahinin yavru olarak Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezine geldiğini söyledi. Sarıca, yavru kuşların geldiklerinde üzerlerinde keneler yapışmış halde olduğunu ve bakımsız olduğunu kaydetti. Tedavi sürecini anlatan Sarıca, ilk olarak kenelerden arındırdıklarını ve zayıf oldukları için besleme programına aldıklarını kaydetti. Yavru şahinlerin tüyleri oluştuktan sonra küçük kafeslerde uçuş antrenmanına başladıklarını anlatan Sarıca, daha sonra büyük kafeslere alıp burada uçmaya başladıklarını bildirdi.

Öztürk Sarıca’nın 3 şahinle ilgili tedavi sürecini basın mensuplarına aktardıktan sonra Vali Hasan Kürklü ve yabancı gönüllüler 3 şahini doğaya bıraktılar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir