Yeşilova krom madeninde gaz zehirlenmesi; ölüler var

Yeşilova ilçesindeki krom madeninde meydana gelen gaz zehirlenmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti; 3 işçi hastanelik oldu.

Yeşilova ilçesinde Kayak Merkezinin eteklerinde bulunan krom madeninde gaz zehirlenmesi meydana geldi. 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi de Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Karamanlı haber İnternet Gazetesinin haberine göre, ilçeye bağlı Düden köyünde faaliyet gösteren krom madeninde çalışan Ömer Özcan (35) ile amcasının oğlu Engin Özcan (34) zehirlenerek hayatını kaybetti. Hastanede tedavi altına alınan Ali İhsan Özcan, İbrahim Örki ve Mustafa Örki’nin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün verdiği bilgiye göre, 15 işçinin çalıştığı madende, işçilerden ikisi öğle yemeğine çıkmayınca durumdan şüphelenen diğer işçiler arkadaşlarını aramak için madene gitti; üç işçiden Ömer Özcan ile diğer iki işçiden Engin Özcan’ın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Gaz zehirlenmesinden kaynaklandığı tahmin edilen olayla ilgili olarak idari ve adli soruşturma başlatılacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir