Yukarı Pazardaki 2 asırlık kavak ağacı kesildi

Çevre esnaf ve vatandaşların şikâyet ve talebi üzerine Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Yukarı Pazarda Belediye binasına çıkan yolun ortasında kalan 2 asra yakın yaşı olduğu belirtilen kavak ağacı, en tepesinden başlanarak parça parça olmak üzere çevre dükkânlara zarar vermeden kesildi.

Çevre esnaf ve vatandaşların şikâyet ve talebi üzerine Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimce, Yukarı Pazarda Belediye binasına çıkan yolun ortasında kalan, ayrıca bahar ve yaz aylarında ortama yaydığı polen ve tozlarından özellikle alerjik ve astım rahatsızlığı çekenler olmak üzere çevre esnafının ve vatandaşların rahatsızlığı nedeniyle 2 asra yakın yaşı olduğu belirtilen kavak ağacı, en tepesinden başlanarak parça parça olmak üzere çevre dükkânlara zarar vermeden kesildi.

KıvılcımHaber’e açıklamalarda bulunan Başkan Ercengiz, bir yandan Hıfzısıhha Kurulu’nun, astım, koğa gibi alerjik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarda yarattığı rahatsızlık ve verdiği sıkıntı nedeniyle aldığı karar gereğince, diğer yandan çevre esnafının görüşleri ve talepleri doğrultusunda Kanada kavağı cinsi ağacı kesmeye karar verdiklerini belirtti.

Yaklaşık 2 asırlık bir ağaç olduğunun belirtildiğini hatırlatmamız üzerine, Başkan Ercengiz her yerde yaptıkları gibi yerine orta refüje 5 tane ıhlamur ağacı dikeceklerini belirtti.

Yaşlanmış ve için özsuyunu kaybetmiş bir ağaç olarak tehlike de yarattığı belirtilen Kanada kavağının ustaca kesilmesini çevre esnafı ve vatandaşlar seyre daldılar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir