Zabıta haftası başladı

Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası etkinliklerini Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlattı. Bu gün de Başkan Ercengiz, zabıta personeliyle kahvaltıda buluştu.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin bırakılmasının ardından başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri çeşitli ziyaretlerde bulunmaya sürdü.

Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası etkinliklerini Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlattı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin bırakılmasının ardından başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri çeşitli ziyaretlerde bulunmaya sürdü. Bu kapsamda bugün de (3 Eylül 2015 günü) zabıtalar, onurlarına verilen sabah kahvaltısında Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’le İstasyon Çay Bahçesinde buluştular.

KENT KÜLTÜRÜNÜN ÖZÜMLENEMEDİĞİ ŞARTLARDA GÖREV YAPIYORUZ

Başkan Ercengiz’i kapıda çiçekle karşılayan zabıtalar, daha sonra kahvaltıya geçtiler. Bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, zabıtaya fedakâr çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, “işimiz trafik değil, bizim her noktamızda hemen hemen sorun var. Karışık bir insan topluluğunu bir arada yaşatmaya çalışıyoruz. Kırsaldan göç etmiş, büyükşehirde yaşamış, üniversite öğrencisi ile birlikte bir öğrenci şehri havasına bürünmeye çalışan ama bir takım olanakları da henüz sağlayamamış, vatandaşlarımızın da bir türlü dönüşümlerini sağlayamadığı bir şehirde yaşıyoruz” dedi.
VATANDAŞLARIN MESELELERİ KARŞISINDA EMPATİ YAPIN!

Vatandaşların problemleri karşısında zabıta personelinin kendini onların yerine koymasını isteyen Başkan Ercengiz, “vatandaş bahçesinden alıp geldiği iki kasa üzümü caddede satmak istiyor. Biz bunun böyle olmayacağını söylediğimiz zaman da diyor ki, ne olur bir kasa satsak! Diğer taraftan öğrenci okuluna en çabuk zamanda ulaşmak istiyor; ulaşamadığı zaman yine muhatabı bizleriz. Halk otobüsü taşımacılığı yapan arkadaşlarımız, bir takım sıkıntılarını yine Belediye ile çözmek istiyor. Kısacası Burdur Belediyesi özellikle zabıta birimi, vatandaşın sorunlarına doğrudan cevap vermek zorunda… O yüzden sizlerden tek ricam, vatandaşlara yaklaşırken, vatandaşlarla diyalog içindeyken, özellikle empati yaparak yaklaşmak ve ben olsaydım diye başlayabilmek” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir