Zorunlu bir açıklama

Fare Dağa Küsmüş, Dağın Haberi Yok! Eğitim İş,

Üyelerini Tenzih Ederim Bilgi eksiklikleri Var;

Ama Başkanı Suçluluğunun Telaşıyla Hareket Ediyor

KıvılcımHaber İnternet Gazetesi, Türkiye Gazetecilik Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ndeki kurallara, gazetecilik etiğine, basın ahlak kurallarına harfiyen uyan, kimseye eleştirinin ötesinde belden aşağı vurmayan, elindeki kuvveti sopa olarak kullanmaktan uzak duran, ilkeli ve belli bir yayın çizgisi olan bir yayın organıdır.

Arka bahçesi değil, doğrudan AKP’li Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, sendika şubesinin İl Divan Toplantısında27 Mart 2016 günü, yaptığı konuşmasında, “yaklaşık 100 yıl boyunca ülkenin özellikle de eğitim alanına sirayet etmiş ruh” olarak belirttiği “Kemalizm’i müfredattan silelim” diyerek bir anda sadece ilimizde değil ülke çapında gündeme bomba gibi düştü.

KIVILCIMHABER’İN CUMHURİYET, KEMALİST DEVRİM, VARANIN

BÜTÜNLÜĞÜ VE MİLLETİN DİRLİĞİ KONULARINDAKİ HASSASİYETİ HERKESCE BİLİNİR

Cumhuriyet, Kemalist Devrim, vatan bütünlüğü ve millet dirimi konusunda hassasiyeti bilinen KıvılcımHaber, sabah saatlerinde olayı sosyal medya hesabından eleştiri getiren eski Eğitim İş Başkanı emekli öğretmen Salih Kepenek ile altını doldurarak haberleştirdi. Bu arada bana bildirimleri gelmeyen Eğitim İş’i de protesto etmediklerinden dolayı eleştirdim. Bu sadece ateşten bir kamçı görevi görmesi amacıyla yapılan bir işlemdi. Onların eylem kararından haberdar değildim. Niçin?

Zira Eğitim İş Şube Başkanı, üyesi olan kızımın sendikasından istifa etmesinin cezasını bana keserek KıvılcımHaber’in akreditasyonunu kaldırdı ve eylem arifesinde basına bildirimde bulunacağı listesinden e-posta adresimi sildi. O zamandan bu yana KıvılcımHaber Eğitim İş’ten herhangi bir bildirim almamıştır.

KIVILCIM HABER’İN EĞİTİM İŞ’LE BİR ALIP VEREMEDİĞİ

YOKTUR AMA BAŞKANININ KIVILCIMHABER’İN SAHİBİYLE VARDIR

Şimdi, KıvılcımHaber müneccim değil ki, Eğitim İş’in yapacağı eylemleri yıldızlara bakarak öğrensin! Sanki KıvılcımHaber’in Eğitim İş’e ihtiyacı varmış gibi, Şube Başkanı şişik egosunu tatmin etmek amacıyla aklı sıra cezalandırdım sanarak e-posta göndermiyor. Göndermezsen işte böyle vaveyla koparırsın! KıvılcımHaber, yıldız falına bakarak mı öğrenecek Eğitim İş’in eylem yapıp yapmayacağını ya da ne zaman eylem yapacağını?! Kimi arkadaşlar, “solcular böyledir işte, birbirlerine düşerler, bir arpa boyu gidemezler” manasında serzenişlerde bulundular. Biraz adalet arkadaşlar! İğneyi önce kendimize batıralım, sonra haklılık payı varsa çuvaldızı KıvılcımHaber’e batırabilirsiniz. 35 yaşında genç ve eğitimli bir öğretmeni sendika seçmesi konusunda yönlendirmeyi kendimce zül addederim. Kızım Eğitim İş’ten istifa ediyorsa bunun bedelini bana ödetemezsin Başkan Bey! Arızayı kendi davranışlarında aramalısın. Bir üye sendikasından niye istifa eder bunları sorgulamalısın. Senin Genel Başkanınla ve Konfederasyon Genel Başkanına da yaptığım söyleşi de sormuştum; gene soruyorum: Eğitim İş gibi siyasetleri, programı, ilkeleri ve çizgisi Türkiye gibi bir ülkede gelişmeye elverişli bir örgüt olmasına rağmen neden patinaj yapıp duruyor; 50-60 binlerde çakılıp kaldı? İlimizde kritik sayı olan 400 bandında emme basma tulumba gibi bir iniyor bir çıkıyor… Bunların nedenleri üzerinde kafa yormuyorsunuz. Çuvaldızı başkalarına batırıp geçiyorsunuz.

KIVILCIMHABER, TÜRKİYE GAZETECİLİK

HAK VE SORUMLULUK BİLDİRGESİ KURALLQARINA,

GAZETECİLİK ETİĞİNE, BASIN AHLAK KURALLARINA UYAN BİR YAYIN ORGANIDIR

KıvılcımHaber yaptığı yorum haberle ilde gündem yaratıyor. Halkın haber alma hak ve hürriyetini savunuyor. İfade, basın ve düşünce hürriyetinin toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğuna inanıyor. Bu ilke ve inançlarından dolayı da bedel ödemiş bir yayın organıdır. KıvılcımHaber, Türkiye Gazetecilik Hak ve Sorumluluk Bildirgesindeki kurallara, gazetecilik etiğine, basın ahlak kurallarına harfiyen uyan, kimseye eleştirinin ötesinde belden aşağı vurmayan, elindeki kuvveti sopa olarak kullanmaktan uzak duran bir yayın organıdır. Bu özelliklerinden dolayı da Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD’a) başkan yapmışlar sahibini. Gerisi lafı güzaftır. Kimse alınmasın ama devrimci gazeteci Mumcu çok doğru söylemiş; bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz diye. Aksi durumda çakma bilgilerle saçmalıyor insanlar. Bir de şu var. İnsanların hoşuna gitmeyen kendilerini okşamayan haberler karşısında derhal gazeteci allamesi kesiliyor, böyle gazetecilik mi olur mu diyorlar. Ne yapalım, az gelişmiş yurdum insanı; elimizdeki hamur bu, idare edeceğiz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir